Školské dni, naše kamarátstvo a láska

Autor: Janka Podhradova | 5.9.2013 o 15:20 | (upravené 5.9.2013 o 15:46) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  38x

Takže ako som už predtým písala, išla som na strednú školu do Košíc. Prvé dni boli veľmi ťažké, nikoho som nepoznala. Bola som obklopená novými ľuďmi, ale predsa som bola sama. Škola bola pekná, moderne zariadená, nové učebne, nové učebné pomôcky, knihy, interaktívne miestnosti a podobne. Všetko trendy, len učiť sa treba.

Ťažko som si zvykla nielen na školu, spolužiakov, ale aj na internát, mestskú hromadnú dopravu, na dav. Ale však každý začiatok je ťažký. V triede nás bolo 24, polovica dievčat a polovica chlapcov. Ja som sedela s mojou spolubývajúcou, hneď v prvej lavici, aby sme všetko stihli napísať. Naša trieda bola perfektná, držali sme sa spolu, každý každého obhajoval, menšie konflikty síce boli, ako v každej triede. Aj do dnes chodíme vonku na kávu, na víkendy na chaty. Naše kamarátstvo vydržalo dlho a si myslím, že najsilnejšie kamarátstva vznikajú na strednej škole.

V druhom ročníku triedna profesorka chcela, aby dievčatá sedeli s chlapcami, aby sa chlapci lepšie správali a aby sa učili lepšie, dávali pozor na hodine. Ja som začala sedieť s mladým chalanom, Jožkom. On bol slušný, učil sa celkom dobre. Dobre sme spolu vychádzali, veľa sme sa rozprávali. Niekedy mi priniesol desiatu do školy, koláčiky. Ja som v tom čase nemala priateľa, on priateľku tiež nemal. Ale napriek tomu naše kamarátstvo zostalo na takej kamarátskej úrovni, nič viac, nič menej. Všetko som mu porozprávala, o rodine, o kamarátoch z dediny, o bývalých priateľoch, všetko o mne vedel, a ja o ňom tiež. Cez víkendy a prázdniny sme si písali, smskovali. Až prišiel 4. ročník, keď som našla priateľa a začali sme spolu chodiť. Naše kamarátstvo s Jožkom už nebol taký dôležitý, on žiarlil, ja som nevedela čo so sebou. Po maturitách prišli dlhé prázdniny, bola som väčšinou doma na dedine.

V septembri som nastúpila na TUKE. Tam študoval môj priateľ, môj najlepší kamarát Jožko a aj ja. Veľa sme sa nestretávali, skoro vôbec nie. V treťom ročníku po troch rokoch som sa rozišla s priateľom. Vtedy naše kamarátstvo dostal nový dych. Určitý čas sme len chodili vonku, na kávičky, do kina, na prechádzky a podobne. Na začiatku som to ani nebrala ako rande, až po troch mesiacoch som si uvedomila, že áno, je nám fajne spolu, stále sme sa vedeli o čom baviť, stále sme našli spoločnú tému. Vtedy, v apríli 2007 sme sa konečne dali do kopy a do dnešného sme spolu.

Ako to pokračovali ďalej? Napíšem neskoršie. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?